بلاگ

ساخت خانه های جدید

«طراحی داخلی» فرایندی‌ست جهت شکل بخشیدن به «فضای داخلی» از طریق دستکاری حجمهای موجود – کف؛ سقف, و دیوارها -و یا حتی بدون دستکاری در حجمها و صرفاً جهت بهبود عملکرد فضا. در یک جمله, «طراحی داخلی» هُنر و دانش درک رفتار انسانهاست جهت ایجاد فضاهای کاربردی با حداکثر بازدهی فضای داخلی ساختمانهایی که معمار طراحی کرده است. شاید بتوان گفت طراحی داخلی کاربردی‌ترین هُنری است که بشر به خود شناخته. چراکه وظیفه‌ی طراح داخلی. بر خلاف نقّاش خلق اثری هُنری  نیست که صرقً از منظر زیبایی‌شناسی قابل نقد باشد, بلکه به خلاف صنعتکار و یا حتی مخترع، ساخت محصولی است که صرفاً عملکرد و کارآیی آن مدنظر قرار دارد» و چه‌بسا که دشوارتر و ظریفتر از آنهاست. چون باید در عین حال که نقش هر دو را ایفا می‌کند. هیچکدام از آنها هم نباشد؛ شاید این تعبیر به مضمون مورد بحث نزدیکتر باشد که طراحی داخلی می‌باید با استفاده از عناصر و مولفه‌های مختلف معماری, کارآمدترین فضای ممکن را به زیباترین و دلپذیرترین شکل ممکن بیآفریند. طرّاح داخلی علاوه بر آشنایی کامل با رشته‌ی مادر – یعنی معماری – جهت خلق طرحی منطبق با نیاز رفتاری و عملکردی محیط و کاربران آن. نیازمند احاطه‌ی کامل بر روانشناسی محیط است. او علاوه بر تسلط بر فنون طراحی. بدون تسلط کامل به دانشهایی از قبیل ارگونومی, نورپردازی رنگ‌شناسی و مصالح‌شناسی هرگز نمی‌تواند در کار خود فردی موفق باشد.
بدین ترتیب» طراحی داخلی حرفه‌ای چندوجهی‌ست که راه حلهای خلاق و مبتنی بر دانش فنی را به صورت کاربردی در شکل‌دهی به محیط داخل مورد استفاده قرار می‌دهد.

3 دیدگاه

 • admin on آوریل 16, 2015

  خسته نباشید

  • admin on آوریل 16, 2015

   ممنون از سایت خوبتون

 • admin on آوریل 16, 2015

  کارتون عالیه …

گذاشتن دیدگاه

خانه های مجللبررسی سلامت ساختمان
همیشه

در تماس باشید


شرکت مهندسی taminasa با برخورداری از نیروی انسانی متخصص و مجرب و پشتوانه‌ی علمی و تجربی شناخته شده، با استفاده از آخرین استانداردهای مهندسی و تاکید بر اصل رضایت مشتری ، نیازهای مهندسی و مشاوره تخصصی کشور را در پروژه های مختلف عمرانی مرتفع و در تعاملی پایدار با کارفرمایان و شرکت های همکار، راه‌کارهای نوینی را جهت رفع معضلات صنایع مختلف ارائه نموده و توانسته است سهم قابل توجهی در بازارهای داخلی کسب نماید.

ساعت کاری:

همیشه همراه شما هستیم

تلفن:

شماره دفتر تهران : 02188065218     –    02188065217

شماره فکس : 02188065216

شماره دفتر کرمانشاه : 08338257515

آدرس:

تهران.خیابان ملاصدرا

بعد از بیمارستان بقیه الله. پلاک 242. ساختمان فردوس. طبقه سوم. واحد 9. کد پستی : 1435914994

——————————————————-

کرمانشاه.میدان گلایول

خیابان برق. کوچه دوم.ساختمان برق.طبقه سوم.واحد ششم

ارسال ایمیل